23 kez görüntülendi
Fizik kategorisinde  

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 

Eğer Akdeniz'de bir yerde ise, bol güneşli hava olduğu için güneş enerjisinden üretimi yaygınlaştırma çalışmaları yapardım. Fiyatlarını indirmeye çalışıp, firmalarla kampanya anlaşmaları yapardım. Bunun haricinde belediyenin ihtiyacını veya şehrin ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi tarlası kurardım. 
Başlangıç maliyeti biraz fazla olsa da bir kaç yılda kendini amorti edebilmekte. Bu yüzden, kendi maliyetini karşılayacağı için tercih sebebi olur. 
Üstelik üretilen fazla enerji elektrik sistemine/hatta verilirse, fatura ödemek yerine para da alınabilir. Bir bakıma kullanmadığınız elektriği satmış olursunuz. Çevresel anlamda eğer tarla kurulursa alan problemi yaşanabilir. Onun dışında evin veya apartmanın bahçesine bireysel müşteriler için kurulabilme ihtimali vardır.

Eğer rüzgarların sık ve çok estiği bir yerde yöneticilik yapıyor isem, orada rüzgar türbinleri kurardım ve kurdurmayı teşvik ederdim. Çünkü orada en iyi şekilde yararlanılabilecek enerji türü rüzgar enerjisi olacaktır. Bu yüzden rüzgar güllerini kurmak ön plana çıkar. Ancak bunun maliyeti de göz önüne alınmalıdır çünkü sadece küçük bir yer için kurulacaksa eğer, maliyeti fazla olur. Ancak yüksek kapasiteli ve büyük yerler için kurulacaksa, o zaman daha avantajlı olur. Çevresel anlamda bakıldığında atık olarak bir zararı bulunmamaktadır. Ancak göçmen kuşların veya böceklerin rüzgar gülüne çarpmasına neden olabilir.

Hoş geldiniz, onlineodev.com sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
 1. fahri

  15766 puan

 2. Miyase

  11701 puan

 3. murat

  8389 puan

 4. sevgi

  6924 puan

 5. kemal

  5860 puan

13.9k soru

14.2k cevap

66 yorum

682 kullanıcı

...