onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
115 kez görüntülendi
Fizik kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

İglolar, Arktik bölgesinde yaşayan Eskimolar tarafından kar ve buz bloklarından yapılan yuvarlak evlerdir. İgloların yapımında cam veya plastik gibi şeffaf malzemeler kullanılmaz, çünkü bu malzemeler kar ve buz kadar dayanıklı ve yalıtımlı değildir. Ayrıca, Arktik bölgesinde cam veya plastik gibi malzemeler bulmak da zordur. İgloların yapımında sadece kar ve buz kullanılır, çünkü bu malzemeler hem bolca bulunur hem de ısıyı iyi tutar.

İglolarda pencere olmamasının bir diğer nedeni de iklim koşullarıdır. Arktik bölgesinde kış aylarında güneş ışığı çok az görülür ve bazen hiç görülmez. Bu nedenle, iglolarda pencere olsa bile çok fazla ışık girmeyecektir. Ayrıca, pencere olması durumunda iglonun içine soğuk hava girebilir ve ısınmayı zorlaştırabilir. Bu nedenle, iglolarda pencere yerine küçük bir hava deliği veya gözetleme deliği açılır. Bu delikler hem havalandırma hem de dışarıyı görmek için kullanılır.

Onlineodev.com, ödevlerinizde başarıya ulaşmanız için size destek olur.!

2024 LGS Matematik Soru Çözümleri

...