onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
94 kez görüntülendi
Sosyal Bilgiler kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Empati kurma, bir kişinin başka bir kişinin duygu, düşünce, sorun ve isteklerini anlaması, kendisini onun yerine koyarak onun bakış açısını kavraması ve bunu ona hissettirmesi demektir. Empati kurma, iletişimde ve sosyal ilişkilerde çok önemli bir beceridir. Empati kurmak, hem kendimizi hem de karşımızdakileri daha iyi tanımamızı, anlamamızı ve saygı duymamızı sağlar. Empati kurmak, aynı zamanda başkalarının mutluluğuna ve acısına ortak olmamızı, yardımseverlik ve merhamet duygularını geliştirmemizi, çatışma ve sorunları daha kolay çözmemizi mümkün kılar.

Empati kurmak için, öncelikle karşımızdaki kişiyi dikkatli bir şekilde dinlememiz, onun söylediklerini ve söylemediklerini algılamamız gerekir. Daha sonra onun duygularını ve düşüncelerini anlamaya çalışmalı, yargılamadan veya eleştirmeden ona yaklaşmalıyız. Son olarak da ona empati kurduğumuzu göstermeli, onunla aynı duyguyu paylaştığımızı veya onun bakış açısını anladığımızı ifade etmeliyiz.

Onlineodev.com, ödevlerinizde başarıya ulaşmanız için size destek olur.!

2024 LGS Matematik Soru Çözümleri

...