onlineodev.com 'a hoşgeldiz. Lütfen soru sormaktan ve cevap vermekten çekinmeyiniz
123 kez görüntülendi
Matematik kategorisinde tarafından

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Şeyma'nın aldığı ürünlerin toplam fiyatını bulalım ve ödediği paradan bu toplam fiyatı çıkararak para üstünü hesaplayalım.

Elma:

  • 1 kg elma 7 TL ise, 4 kg elma 4 * 7 = 28 TL eder.

Armut:

  • 1 kg armut 8 TL ise, 2 kg armut 2 * 8 = 16 TL eder.

Toplam Tutar:

  • Elma ve armutun toplam fiyatı: 28 TL + 16 TL = 44 TL

Para Üstü:

  • Şeyma 100 TL ödediğine göre, para üstü: 100 TL - 44 TL = 56 TL

Sonuç:

Şeyma, kasadan 56 TL para üstü alır.

Onlineodev.com'a hoş geldiniz! Okul derslerinizdeki ödevleriniz ve anlamadığınız konular için aradığınız hızlı ve doğru cevapları burada, platformumuzda bulabilirsiniz.

Sayfa Başlığı Buraya Gelecek
...