onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
58 kez görüntülendi
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Toplumun herkesiminden insanlar dünyalık rütbelerine bakmadan yan yana omuz omuza namaz kılmakta, yeri geldiğinde etkinlikler yapmakta, yeri geldiğinde de muhtaç Müslümanlara yardımlar toplanmaktadır, bu da toplumsal dayanışma ve barışı sağlamaktadır.

Camiler sadece ibadet edilen mekânlar değil, aynı zamanda Müslümanların birlik ve beraberliğinin bir simgesi. İslam dünyasının ibadet mekânı olan camilerin her biri, mimari, tarihi ve estetik açıdan birbirinden farklılık gösteriyor.

Camiler Allah’ı anma ve eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü yerdir.

Huzur ve sükûnetin hâkim olduğu ibadetgâhlardır.

Rabbimiz ayetinde şöyle buyurmaktadır: “Şüphesiz mescitler Allah’ındır. O halde Allah ile birlikte hiç kimseye kulluk etmeyin. Ey Âdemoğulları her mescide gittiğinizde güzel elbiselerinizi giyin”

Allah’ın evi olarak bilinen camiler, İslam’ın alameti olarak kabul edilmiştir. Resulullah Allah için en sevimli mekânların camiler olduğunu söylemiştir. O nedenle camilere giderken en güzel elbiseler giyilmeli, camileri kirletecek davranışlardan uzak durulmalıdır

Resulullah “kim Allah rızası için mescit yaptırırsa Allah da bunun karşılığında ona Cennette bir köşk ihsan eder” buyurmaktadır.
Onlineodev.com, öğrencilerin ödevlerini kolayca yapmalarına ve öğrenmelerine yardımcı olan bir web sitesidir. Onlineodev.com’da, Fen, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce gibi pek çok ders için binlerce soru ve cevap bulabilirsiniz.
Title of the document
...