onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
57 kez görüntülendi
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Her insan bu dünyada eşit haklara sahiptir. Hiçbir insan sahip olduğu hiçbir özellik ile ilgili diğer insanlardan daha üstün bir konumda değildir. Herkes eşit haklara sahip olduğundan dolayı, hiç kimsenin başka bir kimsenin hakkına saygısızlık etme gibi bir lükse sahip olmadığı kabul edilmektedir. İnsanlar bu dünyada nasıl özgür irade ile yaşıyor ve haklarına sahip çıkıyorlar ise başkalarının da aynı şekilde sahip olduğu haklarına saygı göstermek zorundadır. Peki başkalarının haklrına saygı göstermek niçin önemlidir? Başkalarının haklarına saygı göstermememiz durumunda toplum içerisinde ne gibi sorunlar karşımıza çıkabilir? Bu sorulara cevap arıyor ya da bu konuya dair daha fazla paylaşım görmek istiyorsanız, okumaya devam edin..

Başkalarının haklarına saygı göstermeyen fakat kendi haklarını doyasıya yaşamak isteyen kişiler toplum tarafından bencil kişiler olarak adlandırılırlar. İnsan kendisinin sahip olduğu haklara diğer insanların da sahip olduğunu hiçbir zaman unutmamalı ve ona göre hareket etmelidir. Kendi çıkarları uğruna başka insanların haklarına saygısızlık eden kişiler toplumda kargaşaya ve kötülüğe yol açarlar. Bu insanlar genellikle toplum tarafından pek sevilmezler.

İnsanların bir toplum içerisinde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmek için haklarını özgürce yaşamaları gerekmektedir. Aynı şekilde toplumun mutluluğu ile huzurunun sağlanması için de gerekli olan en temel davranış başkalarının hakkına saygı göstermektir. Kendi hakkımıza sahip çıkmamız ne kadar önemliyse, başka insanların haklarına da saygı göstermemiz hatta gerektiğinde onların da haklarına sahip çıkmamız o kadar önemlidir.

Onlineodev.com, öğrencilerin ödevlerini kolayca yapmalarına ve öğrenmelerine yardımcı olan bir web sitesidir. Onlineodev.com’da, Fen, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce gibi pek çok ders için binlerce soru ve cevap bulabilirsiniz.
Title of the document
...