onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
55 kez görüntülendi
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Hz. Muhammed’in “Rahmet Peygamberi” olarak anılması, onun kişiliğinin ve öğretilerinin, tüm insanlık için merhamet, şefkat ve adaleti temsil ettiği anlamına gelir.

Rahmet kavramı, insanları tehlikelerden, kötülüklerden, onlara zarar verecek şeylerden şefkatle korumak demektir. Hz. Muhammed, peygamberlik hayatı boyunca yaptığı çalışmalarla, insanları kötülüklerden, inkarcılıktan uzak tutmak için verdiği mücadeleyle herkes için bir rahmettir. O sadece Müslümanların değil bütün insanların iyiliği, mutluluk ve huzuru için gönderilmiş bir elçidir.

Yüce Allah, “Resulüm) Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” (Enbiya suresi 107. ayet) buyurarak bu durumu ifade etmiştir. Hz. Muhammed (s.a.v.) şefkat ve merhamet dolu bir insandır. O, hayatı boyunca çevresindeki insanlarla iyi geçinmiştir. Fakirlere, muhtaçlara, yetim, yaşlı ve kimsesizlere her zaman yardım etmiştir. İçinde yaşadığı toplumda iyi huylu ve güzel ahlaklı olmasıyla herkes tarafından sevilmiş, saygı görmüştür.

Onlineodev.com, ödevlerinizde başarıya ulaşmanız için size destek olur.!

2024 LGS Matematik Soru Çözümleri

...