onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
99 kez görüntülendi
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Dini konularda aynı düşünmek, aynı şeylere inanmaktan ileri gelmektedir. Allah’ın varlığı ve birliği tartışılmaz, iman meseleleri ve İslam’ın şartları herkes tarafından kabul edilir. bununla beraber fıkhi olarak ihtilaflar vardır. Bunlar bazı alimlerin ibadet ve sosyal hayat konusunda tercih ettiği yollardır. Bu yollar sünnete göre tercih edilir.

Sünnette bazı yolların özellikle tavsiye edilmesi bazı yolların kişilerin tercihine bırakılması farklı görüşlerin olmasına neden olmuştur. Dini konularda farklı mezhepler olduğu için kati olarak sadece iman konusunda birleşir, amel konusunda farklı fikirler besleyebilir.
Onlineodev.com, öğrencilerin ödevlerini kolayca yapmalarına ve öğrenmelerine yardımcı olan bir web sitesidir. Onlineodev.com’da, Fen, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce gibi pek çok ders için binlerce soru ve cevap bulabilirsiniz.
Title of the document
...