301 kez görüntülendi
Matematik kategorisinde ♦ tarafından
<span itemprop="name">Aşağıda bir büfede satılan meyve sularının litre fiyatları verilmiştir. 2 litre elma suyu, 1 litre portakal suyu ve 3 litre nar suyu ile hazırlanan karışım için kaç lira ödenir?</span>

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından

2 litre elma suyu için; 2×10 = 20 TL

1 litre portakal suyu için; 18 TL

3 litre nar suyu için; 3×14 = 42 TL

Toplamda ise 20 + 18 + 42 = 80 TL ödenir karışıma.

Onlineodev.com'a hoş geldiniz! Okul derslerinizdeki ödevleriniz ve anlamadığınız konular için aradığınız hızlı ve doğru cevapları burada bulabilirsiniz.

Türkiye Geneli Online Deneme Sınavlarına Katılın.

...