124 kez görüntülendi
Matematik kategorisinde ♦ tarafından
<span itemprop="name">Bir çiftçi bahçesinden yaklaşık 80√18 kg fındık toplamıştır. Topladığı fındıkları fındık yağı yaptırmak için fabrikaya götürmüştür. Fabrika görevlisi 10 kg fındıktan 2√2 litre fındık yağı çıkarıldığını söylemiştir. 1 litre fındık yağının fiyatı 13 TL olduğuna göre çiftçinin kaç TL para kazanacağını bulunuz.</span>

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
♦ tarafından

80√18 / 10 = 8√18

8√18 . 2√2 = 16√36 = 16 . 6 = 96 kg fındık yağı

96 . 13 = 1248 TL kazanır.

Onlineodev.com'a hoş geldiniz! Okul derslerinizdeki ödevleriniz ve anlamadığınız konular için aradığınız hızlı ve doğru cevapları burada bulabilirsiniz.

Türkiye Geneli Online Deneme Sınavlarına Katılın.

...