onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
167 kez görüntülendi
Kimya kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
  • Simyacılar deneme yanılma yöntemiyle farklı maddeleri keşfetmiş ve kimyasal reaksiyonlar, elementler, bileşikler, alaşımlar gibi kavramların ortaya çıkmasına zemin hazırlamışlardır.
  • Simyacılar barut, sülfürik asit, hidroklorik asit, formik asit gibi önemli maddeleri bulmuş ve savaş, tıp, sanayi gibi alanlarda kullanılmasını sağlamışlardır.
  • Simyacılar madenlerin test ve rafine edilmesi, metaller üzerindeki çalışmalar, mürekkep, kozmetik, boya üretimi, deri boyanması, seramik ve cam üretimi, likör ve esans üretimi gibi işlemleri geliştirmiş ve kimya teknolojisinin ilerlemesine katkıda bulunmuşlardır.
  • Simyacılar imbik, fırın, havan, su banyosu gibi laboratuvar araçlarını icat etmiş ve kimya deneylerinin yapılmasına imkan tanımışlardır.
  • Simyacılar farklı medeniyetlerden gelen bilgileri birbirleriyle paylaşmış ve kimya biliminin evrenselleşmesine katkıda bulunmuşlardır.

Aslında bir insana yeni bir şey öğretemezsiniz, siz ona yalnız kendi içinde bir şeyler keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. 

-Galileo Galilei
...