onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
51 kez görüntülendi
Bilgisayar kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
  • Güvenilir bir antivirüs programı kullanın: Bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan korumak için güncel ve lisanslı bir antivirüs programı yükleyin ve düzenli olarak tarama yapın. Windows 10 kullanıyorsanız, Microsoft Defender adlı ücretsiz bir antivirüs programı vardır. Ancak birden fazla antivirüs programı kullanmamaya dikkat edin, çünkü bu bilgisayarınızın yavaşlamasına veya kararsız olmasına neden olabilir.
  • Güvenli olmayan e-posta ve eklerden uzak durun: Gönderenini tanımadığınız veya şüpheli gördüğünüz e-postaları açmayın veya içindeki dosyaları indirmeyin. Bu e-postalar virüs içerebilir veya kimlik avı yapmaya çalışabilir.
  • Güvenli olmayan web sitelerine girmeyin: Genel ağda gezinirken, güvenli olmayan veya şüpheli web sitelerine girmemeye çalışın. Bu siteler, bilgisayarınıza zararlı kodlar bulaştırabilir veya kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışabilir. Güvenli web sitelerinin adres çubuğunda bir kilit simgesi ve “https” yazısı vardır.
  • Windows’u güncel tutun: Microsoft, bilgisayarınızın güvenliğini artırmak için düzenli olarak güvenlik güncelleştirmeleri yayınlar. Bu güncelleştirmeleri otomatik olarak almak için Windows Update’i açık tutun.
  • Sağlıklı alışkanlıklar edinin: Bilgisayarınızı virüslere karşı korumanın en iyi yolu, sağduyulu davranmaktır. Bilmediğiniz veya güvendiğiniz kaynaklardan program indirmeyin, şifrelerinizi paylaşmayın, yedekleme yapın, bilgisayarınızı kapatın veya uyku moduna alın.
...