133 kez görüntülendi
Matematik kategorisinde ♦ tarafından
<span itemprop="name">3,5 kg bezelyeye 28 TL ödeyen Hasan Bey, bezelyenin kilosunu kaç TL’den almıştır?</span>

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
♦ tarafından

3,5 kg bezelyeye 28 TL ödediğine göre
1 kg bezelyeye 28/3,5 = 8 TL ödeme yapar.


Onlineodev.com'a hoş geldiniz! Okul derslerinizdeki ödevleriniz ve anlamadığınız konular için aradığınız hızlı ve doğru cevapları burada bulabilirsiniz.

Türkiye Geneli Online Deneme Sınavlarına Katılın.

...