onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
110 kez görüntülendi
Fizik kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Elektrostatik boyama tekniği, solvent içermeyen bir boyama tekniğidir. Bu boyama işlemi yapılırken, özel bir tabancayla boya, boyama kabına atılır. Bu sırada boya, tabancadan geçerken statik elektriklenmeyle yüklenir ve toz boya malzeme yüzeyine iyice yapışır. Elektrostatik boyama tekniği, çevreye duyarlı, yüksek verimli, düşük maliyetli ve geniş kullanım alanına sahip bir boyama yöntemidir.

Elektrostatik baca filtresi ise, fizikteki statik elektrik prensibi ile çalışan bir baca gazı arıtma sistemi olarak tanımlanabilir. Elektrostatik baca filtresi, tozu üzerinde toplayan elektrotlar periyodik olarak silkelenir ve tozların bunkerde toplanılması sağlanır. Elektrostatik baca filtresi, duman ve koku sorunu yaşayan tüm endüstriyel kuruluşlarda kullanılabilir. Elektrostatik baca filtresi, yüksek verimlilik, düşük basınç düşümü, sessiz çalışma, güvenlik ve çevre dostu olma gibi avantajlara sahiptir.

Aslında bir insana yeni bir şey öğretemezsiniz, siz ona yalnız kendi içinde bir şeyler keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. 

-Galileo Galilei
...