onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
13 kez görüntülendi
Coğrafya kategorisinde tarafından 4 36 167

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Küreselleşmenin etkisiyle mekânlar gittikçe birbirine benzemektedir. Türkiye’de mekânların özgünlüğünü korumaya yönelik doğal ve kültürel sembollerle ilgili ne tür çalışmalar yapılabilir için şunları söyleyebiliriz:

  • Türkiye’de mekânların özgünlüğünü korumak için UNESCO Dünya Mirası listesine giren yerlerin korunması ve geleneksel mimariye sahip mahallelerin restorasyonu gibi çalışmalar yapılabilmektedir.
  • Türkiye’deki doğal ve kültürel sembollerin mekânla ilişkisi konusunda eğitim vermek, farkındalık yaratmak ve araştırma yapmak da önemli bir adımdır. 
  • Türkiye’deki şehirleri simgeleyen logoların doğal ve kültürel miras unsurlarını yansıtması, mekânların kimliklerini korumalarına katkı sağlayabilir. 
  • Türkiye’de sürdürülebilir turizm endüstri kriterleri, mekânların sosyal, kültürel ve çevresel etkilerini göz önünde bulundurarak, özgünlüklerini korumalarını desteklemektedir.
...