onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
95 kez görüntülendi
Kimya kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Su tasarrufunun başlıca faydaları şunlardır:

  • Su kaynaklarını korur: Su tasarrufu yaparak, sınırlı ve değerli olan tatlı su kaynaklarını daha iyi koruyabilir ve gelecek nesillere bırakabiliriz. Su tasarrufu, kuraklık ve su kıtlığının etkilerini azaltır.
  • Enerji tasarrufu sağlar: Su arıtma, dağıtım ve ısıtma gibi işlemler çok fazla enerji tüketir. Su tasarrufu yaparak, bu işlemlerin enerji ihtiyacını azaltabilir ve enerji verimliliğini artırabiliriz.
  • Çevreyi korur: Su tasarrufu yaparak, su kirliliğini ve sera gazı emisyonlarını azaltabilir ve iklim değişikliği ile mücadele edebiliriz. Ayrıca su tasarrufu, biyoçeşitliliği ve ekosistemleri de korur.
  • Ekonomiye katkı sağlar: Su tasarrufu yaparak, su faturalarını ve su altyapısının bakım maliyetlerini düşürebilir ve bütçemizi rahatlatabiliriz. Ayrıca su tasarrufu, tarım, sanayi ve turizm gibi sektörlerin verimliliğini ve rekabet gücünü artırır.
  • Sağlığı korur: Su tasarrufu yaparak, temizlik ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarımız için güvenli ve kaliteli su kaynaklarına erişimi sağlayabilir ve sağlığımızı koruyabiliriz.

Aslında bir insana yeni bir şey öğretemezsiniz, siz ona yalnız kendi içinde bir şeyler keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. 

-Galileo Galilei
...