onlineodev.com`u daha etkin ve verimli kullabilmeniz için, yandex.com.tr, bing.com, yahoo.com gibi arama motorlarını kullanmanızı tavsiye etmektedir.
54 kez görüntülendi
Genel kategorisinde

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Afet, insanlar için fiziksel, ekonomik ve sosyal kayıplar ortaya çıkaran, insanın normal yaşantısını ve eylemlerini durduracak veya kesintiye uğratacak, imkânların yetersiz kaldığı olaylara verilen genel bir isimdir. Afetler, doğal veya beşeri olmak üzere iki türlüdür. Doğal afetler, doğanın kendi davranışlarından kaynaklanan olaylardır. Deprem, sel, çığ, yanardağ patlaması gibi afetler doğal afetlere örnektir. Beşeri afetler ise insanların doğaya olan etkileşiminin aşırılaşması sonucunda oluşan olaylardır. Yangın, hava kirliliği, asit yağmuru, ozon tabakasının delinmesi gibi afetler beşeri afetlere örnektir. Afetler, hem can hem de mal kaybına neden olabilirler. Afetlerden korunmak için gerekli önlemlerin alınması ve afet yönetimi yapılması gerekmektedir. 

Aslında bir insana yeni bir şey öğretemezsiniz, siz ona yalnız kendi içinde bir şeyler keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. 

-Galileo Galilei
...